Skip to content Skip to footer

ChıpTunıng

ECUNITRO, Araç yazılımı ChipTuning otomobil performansını artırmak veya yakıt ekonomisini optimize etmek amacıyla yapılan bir işlem olan chiptuning hakkında bir açıklama sunan bir chiptuning hizmet sağlayıcısıdır. İşte ECUNITRO tarafından sunulan chiptuning işlemi hakkında bilgi vermek gerekirse,

ChıpTunıng (ECU Remaping) Nedir?

Araç yazılımı Chiptuning veya ECU remapping (Motor Kontrol Ünitesi Yazılımı Düzenleme), bir otomobilin motor kontrol ünitesinin (ECU) yazılımının veya donanımının değiştirilerek motor performansının artırılması veya yakıt ekonomisinin optimize edilmesi işlemidir. Bu işlem, otomobilin üretici tarafından belirlenen fabrika ayarlarını değiştirerek daha fazla güç, tork veya yakıt verimliliği elde etmeyi amaçlar.Fabrika tüm araçları en düşük seviyede işlemektedir.
Örneğin Renault Fluence Aracın 1.5 dci Motorda 90 hp ve 110 hp modelleri vardır.
Araçta kullanılan hava filtresinden turboya kadar tüm parçalar aynıdır.

ECUNITRO İle ChıpTunıng Nasıl Uygulanır?

ECUNITRO uzman bir Araç yazılımı chiptuning hizmeti sağlayıcısı olarak şu adımları izler

  1. Otomobil Değerlendirmesi: EcuNitro, müşterinin otomobilini dikkatle değerlendirir.İşleme almadan önce mutlaka araç arıza tespit cihazına bağlar,araç yazılım yapmaya uygun ise ikinci aşamaya geçer.
  2. ECU Okuması: Otomobilin ECU’sundaki mevcut yazılım profesyonel cihazlar ile okunur. Bu, daha sonra yapılacak olan chiptuning işlemi için temel bir referanstır.
  3. Yazılım Değişiklikleri: EcuNitro Yazılım uzmanları, ECU yazılımında gerekli değişiklikleri yapar. Bu değişiklikler, yakıt enjeksiyon zamanlaması, turbo basıncı, gaz tepkisi ve diğer parametreler gibi ayarları içerir.
  4. Test Sürüşü ve Ayarlar: Otomobil, yapılan değişikliklerin etkilerini değerlendirmek için test sürüşüne alınır. Performans iyileştirmeleri ve yakıt verimliliği kontrol edilir ve son ayarlamalar yapılır.
  5. Müşteri Onayı ve Son İşlem: Sonuçlar müşteriye sunulur ve onay alındıktan sonra chiptuning işlemi tamamlanır.
  6. Garanti ve Güvence: EcuNitro Ömür Boyu Yazılım Garantisi vermektedir.Bunun yanı sıra 15 gün içerisinde koşulsuz şartsız ücret iadesi politikamız uygulanır.

ChipTuning Hesaplama araçlarımız ile aracınızın işlemde sonra ne kadar güç üreteceğini hesaplayabilirsiniz.

× WhatsApp İletişim