Skip to content Skip to footer

DSG Tuning

DSG, şanzımanın çalışmasını kontrol eden Motor Kontrol Ünitesine benzer bir Şanzıman Kontrol Ünitesine sahiptir. TCU ve ECU, mevcut sürüş koşullarında doğru vitesin seçildiğinden emin olmak için birbirleri ile iletişime geçer ve sistemi kontrol altında tutmak için gerçek motor torku gibi bazı çıkışlara TCU ve ECU arasında çapraz referans verir. TCU nun şanzıman tork sınırına ulaşıldığı ve ECU’nun torku azaltmak için müdahale ettiği ve güvenlik önlemlerinin alındığı bir nokta gelir. Bir DSG/TCU Tuning’in birincil işlevlerinden biri, tüm devir aralığı boyunca (araç modeline bağlı olarak) daha fazla güç ve tork ile sonuçlanan Motor ve Şanzıman aracılığıyla daha fazla torkun aktarılmasına izin vermektir, ayrıca genel sürüş deneyimini iyileştirmek için değiştirilebilir.

Ayrıca, DSG/TCU Tuning’in bir diğer önemli işlevi de vites değişim sürelerini optimize etmektir. Gelişmiş TCU yazılımları, vites değişimlerini daha hızlı ve daha akıcı bir şekilde gerçekleştirebilir, bu da sürüş performansını artırabilir. Bu, özellikle performans odaklı sürücüler için önemli bir avantaj sağlar. 

DSG/TCU Tuning, sadece performans artışıyla sınırlı kalmaz; aynı zamanda yakıt ekonomisi ve genel verimlilik üzerinde de olumlu etkiler yapabilir. Gelişmiş TCU yazılımları, daha optimize edilmiş vites değişimleri ve motor tork kontrolü ile birlikte, aracın yakıt verimliliğini artırabilir. Bu, sadece performans meraklıları için değil, aynı zamanda günlük sürüşte ekonomi odaklı kullanıcılar için de çekici bir özelliktir. 

Ancak, DSG/TCU Tuning işlemleri, araç üreticisinin belirlediği standartlardan sapmalar içerebileceği için dikkatli bir şekilde uygulanmalıdır. Bu tür müdahalelerin aracın dayanıklılığı ve uzun ömürlülüğü üzerindeki etkileri göz önüne alınmalı, güvenlik ve performans dengesine özen gösterilmelidir.

Sizde güvenin ve performansız adresi EcuNitro ile aracınıza DSG/TCU Tuning yaptırabilirsiniz.

× WhatsApp İletişim